Stretch fólie pre strojové balenie

Najpoužívanejšia prieťažná fólia s prieťažnosťou 150%, vhodná najmä pre bežné baliace stroje vybavené ručnou alebo elektromagnetickou brzdou na napínanie fólie.  

Použitie

Vhodná je predovšetkým na balenie ťažkých a pevných materiálov, kde nehrozí deformácia tovaru a pre materiály s ostrými hranami (tehlárenské výrobky, stavebné hmoty).

Charakteristika fólií

UV filter - Fólia s ochranným filtrom proti UV žiareniu. Tento druh fólie sa využíva v prípadoch dlhodobejšieho skladovániu na vonkajších plochách, kde je tovar vystavený slnečnému žiareniu. Vďaka ochrannému filtru si fólia zachová svoje pôvodné vlastnosti po celú dobu skladovania a zaistí tak dokonalú ochranu tovaru. Fólia je štandardne dodávaná so 6 mes. garantovanou úpravou, na prianie zákazníka s 9,12,15 a 18 mesačnou garantovanou úpravou

CS - prieťažná fólia s vonkajšou lepivou stranou a vnútornou klzkou. Využitie tejto fólie je napr. pri skupinovom balení tovaru, kde nie je žiadúca vnútorná lepivosť. Zvýši sa tak vzájomná priľnavosť a fixácia tovaru na paletách a zníži sa spotreba fólie.

SC - prieťažná fólia s vnútornou lepivou stranou a vonkajšou klzkou. Fólia sa najčastejšie využíva pri preprave tovaru (v kamiónoch, vo vlakoch), kde je pri výkladke tovaru nežiadúca vzájomná priľnavosť, ktorá môže znížiť manipuláciu s paletou.  

Hrúbka fólie - rozlíšenie použiteľnosti v rámci daného typu. Fólie menších hrúbok sa používajú na ľahší tovar, ľahko deformovateľný a krehký. Fólie väčších hrúbok lepšie odolávajú mechanickému poškodeniu pri tovare s hrubším povrchom a ostrými hranami.

Farba - štandardné fólie sú dodávané transparentné, nepriehľadné farby sú možné od hrúbky 15 µm. Štandardný rozsah farieb je čierna a biela. Ostatné farby sú k dispozícii na vyžiadanie. Použitie farebných fólií je hlavne v prevádzkach, kde je nežiadúce slnečné žiarenie alebo prezentácia obsahu palety.

Zoradiť podľa:
Zobraziť: